-->
Strona główna | Mapa serwisu | English version  
Ryszard Kusz
Strona domowa
Stronka jest moją wizją rzeczywistości ukrytej przed ludźmi, robiona przy małej wiedzy warsztatu webmastera
O sprawach tu poruszanych nie dowiesz się w oficjalnych mediach

”i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” - [Jan 8, 32]
Benzyna z pastylek
Nauka i technika > Utajnione technologie > Benzyna z pastylek

Zielona pastylka Louisa Enrichta

W roku 1916 Louis Enricht oświa­dczył, że wynalazł „substytut benzyny, który można wytwarzać, wydając je­den pens za galon". W celu zademon­strowania prawdziwości swoich słów dał reporterom do sprawdzenia pusty bak na benzynę. Reporterzy próbo­wali również wodę, którą Enricht wlał następnie do baku, po czym wrzucił do niej zieloną pastylkę. Na koniec uruchomił silnik i przewiózł reporterów wzdłuż Farmingdale na Long Island.

William Haskell, wydawca Chicago Heralda, zbadał twierdzenia En­richta i napisał: Sprawdziłem cały silnik i zbiornik. Nawet spróbowałem wodę, zanim En­richt wrzucił do niej tajemniczą piguł­kę. Potem otworzyłem kurek spusto­wy i sprawdziłem ciecz, która miała teraz smak przypominający gorzkie migdały. Sprawdziłem również ciecz w gaźniku - była taka sama. Byłem zdu­miony, kiedy auto ruszyło. Przejecha­liśmy się nim po mieście bez żadnych kłopotów.

Kilka dni później reporterzy do­wiedzieli się, że w roku 1903 Enricht był podejrzany o oszustwo i oskar­żony o matactwa. Mimo braku wiary­godności Enrichtowi udało się namówić Benjamina Yoakuma do sfinan­sowania go i utworzenia spółki o na­zwie National Motor Power Company. Inspektorom brytyjskiej armii zor­ganizowano pokaz, po którym orze­kli: „Samochód działał tak sprawnie, jakby był napędzany benzyną".

Stosunki między Yoakumem i Enrichtem zaczęły się jednak pogarszać i Yoakum podał w końcu Enrichta do sądu, w wyniku czego Enricht musiał wynająć skrytkę depozytową, w której umieścił rzekomo przepis i próbkę substancji. Kiedy okazało się, że ich w niej nie ma, spółka National Motor Power Company upadła. Enricht zo­stał ostatecznie oskarżony o jeszcze jedno oszustwo (tym razem chodziło o ekstrahowanie  benzyny  z  torfu) i przesiedział wiele lat w więzieniu Sing Sing.


Źródło: Nexsus 3-4 2002




Dodaj wpis do księgi gości

Pokaż wpisy
Kontakt: ryszard.k@poczta.itl.pl