-->
Strona główna | Mapa serwisu | English version  
Ryszard Kusz
Strona domowa
Stronka jest moją wizją rzeczywistości ukrytej przed ludźmi, robiona przy małej wiedzy warsztatu webmastera
O sprawach tu poruszanych nie dowiesz się w oficjalnych mediach

”i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” - [Jan 8, 32]
Utajnione technologie
Nauka i technika > Utajnione technologie
Jest na naszej planecie wielu naukowców czy też samorodnych wynalazców którzy dokonali licznych, bardzo ciekawych, zarówno ze względów ekonomicznych jak i ekologicznych odkryć naukowych. Niestety, zamiast nagłaśniać ich osiągnięcia które mogły by znacznie ułatwić życie na ziemi, wynalazki te się utajnia a ich odkrywców bardzo często skazuje na życie w biedzie lub nawet zakład psychiatryczny czy więzienie. Przykładów takich można przytoczyć wiele. Na pewno trzeba by tu wspomnieć o Niokoli Tesli, Wilhelmie Reichu czy też naszym rodaku Lucjanie Łągiewkce.
Na upowszechieniu wynalazków, szególnie tych z zakresu taniej energii nie zależy jednak nikomu. Ani szejkom naftowym, ani koncernom które wytwarzają i dystrybułują energię, ani sprzedawcom, ani kręgom finansjery, ani też poszczególnym rządom. Dlaczego? Bo wszyscy z nich na drogiej energii zarabiają duże pieniądze. Co więcej, im ta energia jest mniej dostępna to jest droższa. Jeśli jest ona droga to można wtedy więcej zarobić na marży, podatku, akcyzie itp. Nikogo też nie obchodzi to, że wytworzona w XIX wieczny sposób energia w znaczny sposób zatruwa środowisko naturalne. Jeśli już ktoś o tym mówi i się tym zajmuje to z reguły po to by na tym tylko dobrze zarobić.
Nikola Tesla

Był autorem 112 patentów, głównie rozmaitych urządzeń elektrycznych, z których najsławniejsze to silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, autotransformator, dynamo rowerowe, bateria słoneczna, turbina talerzowa, transformator Tesli (rezonansowa cewka wysokonapięciowa) i świetlówka. Stworzył też podstawy teoretyczne konstrukcji radia i choć sam wynalazek radia przypisuje się komu innemu, dopiero zastosowanie jego teorii umożliwiło rzeczywisty rozwój radiofonii i telewizji na świecie. Nikola Tesla był m.in. twórcą pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową.
Nikola Tesla zmarł 7 stycznia 1943 r. o 22:30 na prawosławne Boże Narodzenie w apartamencie nr. 3327 hotelu New Yorker w Nowym Jorku. Po tym wydarzeniu, burmistrz miasta Nowy Jork powiedział: „Zmarł Nikola Tesla. Zmarł w biedzie, ale był jednym z najważniejszych ludzi, którzy kiedykolwiek żyli. To, co stworzył jest wielkie i wraz z upływem czasu staje się jeszcze większe.”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla#.C5.9Amier.C4.87

Wilhelm Reich

Po służbie w wojsku w czasie I wojny światowej wstąpił do Szkoły Medycznej na Uniwersytecie Wiedeńskim, którą ukończył w 1922. W czasie studiów (w 1920) spotkał Zygmunta Freuda. Od tego momentu udzielał się w pracach młodego jeszcze ruchu psychoanalitycznego. Jego szczególne zainteresowanie wzbudziła kwestia energii psychicznej i teoria libido. Pracował nad problemem napięcia związanego z niezaspokojeniem popędu seksualnego oraz z funkcją orgazmu. Prace te doprowadziły go do odkrycia energii życiowej, którą nazwał orgonem.
W 1933 opuścił faszystowskie Niemcy i kontynuował swoją pracę w Norwegii (do września 1939). Następnie udał się do USA. Tam w Forest Hill w stanie Nowy Jork założył swoje laboratorium. Później przeniósł się do Rangeley w stanie Maine. W 1954 został oskarżony o prowadzenie nielegalnych badań. Z uwagi na to, że odmówił stawienia się przed sądem w charakterze oskarżonego, wyrok obligujący go do zaprzestania działalności został wydany zaocznie. Nie zastosował się do decyzji sądu i został w maju 1956 w rozprawie sądowej – pomimo braku dowodów winy – skazany na 2 lata więzienia. Zmarł na serce 3 listopada 1957 w więzieniu federalnym w Lewisburgu w stanie Pensylwania.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Reich

Lucjan Łągiewka

Dwuletnie badania naukowe dowiodły, że kontrowersyjny zderzak samochodowy pochłaniający energię kinetyczną - skonstruowany przez geniusza z Kowar Lucjana Łągiewkę - działa wbrew zasadom znanej klasycznej newtonowskiej fizyki (*). Nieważne, że wbrew. Ważne, że urządzenie może uratować tysiące istnień ludzkich w skali roku. Przy zderzeniu samochodu z prędkością 80 - 100 km/godz., siła bezwładności pojazdu zmniejsza się kilkakrotnie, więc skutki będą porównywalne do uderzenia z prędkością 10 - 15 km/godz. Wszyscy przeżyją wypadek. Komitet Badań Naukowych chce zgłosić rewelacyjny wynalazek do nagrody Nobla, zaś armia próbuje utajnić badania.

http://www.gazeta.olawa.pl/doczytania_new/2002_08/bezwlad.php

(*) obecnie zasada działania zderzaka z punktu naukowego jest już znana: http://www.sm.fki.pl/tematy.php?nr=lagiewka


O odkryciach naukowych można dowiedzieć bardzo dużo od 15-sto letniego Wojtka Manna: http://www.sm.fki.pl/Mann/Wojtek_Mann.php?nr=nowoczesne_technologie
Naukowcy, przedsiębiorcy, politycy... czy wam nie wstyd?DARMOWA ENERGIA
Terminem DARMOWA ENERGIA określa się takie źródła zasilania, które nie potrzebują ciągłego dolewania do mechanicznych napędów czy generatorów np. prądu, swej substancji, gdyż urządzenia nimi napędzane, samodzielnie czerpią ją z otaczającej nas przestrzeni całkowicie za darmo bez szkodliwości na środowisko skąd jest czerpana. Takimi źródłami są: pole magnetyczne Ziemi, ładunki elektrostatyczne unoszące się w przestrzeni planety, energia eteryczna, i inne, o których można poczytać zarówno w necie jak i w literaturze alternatywnej np: w dwumiesięczniku NEXUS, z którego dowiedziałem się o tych i innych rewelacjach skutecznych w działaniu ( i nie chodzi tu o jakieś marne źródła zasilające żaróweczkę, tylko o siły poruszające planetą, i temu podobne rzędy wielkości ). Zresztą NEXUS jest kopalnią tematów, na bazie których można nakręcić dokumenty podważające oficjalny stan wiedzy na różne ważne tematy i dostać Pulitzera albo kulkę między oczy. Wielki Brat, który opiera swą władzę strachu między innymi na paliwach kopalnych, nie zamierza aby tego typu rewelacyjne wynalazki wyszły na szerokie wody opinii publicznej, dlatego nałożył blokadę informacyjną na ich temat, i jest ona na tyle skuteczna w naszym kraju i na świecie, że nawet tak otwarty kanał jak Planete nie wyemitował nic z tych klimatów. Napisałem tytuł NEXUS, nie dla reklamy, lecz by dać furtkę, punkt zaczepienia dla reporterów Planete, by zajęli się tym tematem i nakręcili solidny film dokumentalny na temat tego jak Wielki Brat robi nas w bambuko odbierając możliwość korzystania z naturalnych, nieszkodliwych, ekologicznych i całkowicie darmowych energii pędnych dla naszych pojazdów, dla naszych gospodarstw domowych, a zamiast tego rabuje Ziemię i za góry pieniędzy sprzedaje nam efekty tej grabieży niejednokrotnie opłacone życiem tysięcy ludzi zamieszkujących rabowane obszary. Jest to sprawa niebagatelna i bardzo poważna, o wielkim priorytecie utajnienia i blokowania informacji na ten temat, dlatego wątpię czy ktokolwiek odważy się podjąć go, zważywszy na światowe reperkusje, rewolucję na wielu szczeblach społecznych i gospodarczych. Jednakże polecam odważnym reporterom, nawet spoza kręgów Planete, do podjęcia zagadnienia.
DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY, ALE NAJCZĘŚCIEJ CMENTARZE.

Dodaj wpis do księgi gości

Pokaż wpisy
Kontakt: ryszard.k@poczta.itl.pl