-->
Strona główna | Mapa serwisu | English version  
Ryszard Kusz
Strona domowa
Stronka jest moją wizją rzeczywistości ukrytej przed ludźmi, robiona przy małej wiedzy warsztatu webmastera
O sprawach tu poruszanych nie dowiesz się w oficjalnych mediach

”i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” - [Jan 8, 32]
Projekt Genesis i Aparat Edisona
Nauka i technika > Utajnione technologie > Projekt Genesis i Aparat Edisona
PROJEKT GENESIS I APARAT EDISONA
Genesis World Energy

NASZ CEL
Projekt “Genesis" został stworzony w celu szybkiego opracowania realnego, obfitego, niedrogiego i absolutnie przyjaznego dla środowiska źródła energii, zdolnego do szybkiego wyeliminowania uzależnienia świata od ropy naftowej, benzyny, naturalnego gazu, węgla i energii jądrowej i to możliwie najmniejszym kosztem, przy minimalnych kosztach konwersji i bez konieczności zmiany sposobu użytkowania przez ludzi energii.

W realizacji przedsięwzięcia postawiono trzy zasadnicze zadania:
• Po pierwsze, opracowanie technologii stanowiącej podstawę korzystania z nowego źródła energii.
• Po drugie, stworzenie gotowych do pracy urządzeń generujących energię, które wykorzystują rozwiązania techniczne umożliwiające łatwe i bezkonfliktowe odejście od dotychczasowych form energii.
• Po trzecie, doprowadzenie konstrukcji i opisu urządzeń do etapu, na którym ich masowa produkcja na całym świecie oraz dostawy mogłyby rozpocząć się w ciągu miesiąca.

NASZE PRZESŁANIE
Opracowaliśmy technologię “Genesis", aby umożliwić światu spojrzenie na problem energii z nowego punktu widzenia oraz aby udowodnić, że każdy z nas posiada dar i moc zmienienia świata i uczynienia go lepszym.
Nasza podróż dopiero się zaczyna. Daliśmy światu dar w postaci totalnej wolności od więzów uzależnienia od energii z paliw kopalnych. Ropa naftowa, naturalny gaz i węgiel są zbyt cennymi surowcami, których nigdy nie potrafimy odtworzyć lub powielić. Do stworzenia wielu produktów, których używamy i które są nam nieodzowne w naszym codziennym życiu, konieczne są związki chemiczne pochodzące z ropy naftowej, naturalnego gazu i węgla. Kiedy już źródła tych surowców zostaną wyczerpane, wraz z nimi znikną również te produkty.
Energia była zawsze dostępna w każdej ilości i tania jak woda. Co ciekawe, zawsze była wokół nas, tyle że nigdy nie patrzyliśmy na nią w ten sposób.

WIEDZA NAUKOWA KRYJĄCA SIĘ ZA PROJEKTEM GENESIS
Najobfitszym i najpraktyczniejszym źródłem czystego wodoru i tlenu na tej planecie jest zwykła woda. Początkowo nie było jednak możliwe rozłożenie wody do stanu molekularnego, z jednej praktycznej przyczyny, a mianowicie zbyt dużego wydatku energetycznego koniecznego do przeprowadzenia takiego procesu, który pochłaniał więcej energii od tej, którą można by uzyskać z wynikowych gazów wodoru i tlenu. Na przykład do rozłożenia wody należałoby zużyć 1000 watów, podczas gdy z ich połączenia można uzyskać jedynie 900 watów użytecznej energii.
Ostatnio opracowano dwa nowe procesy pozwalające rozłożyć wodę przy znacznie mniejszym wydatku energetycznym, jednak te procesy okazały się kosztowne i niepraktyczne.
W pierwszym z nich istnieje konieczność użycia w charakterze dodatków specjalnych substancji chemicznych, i to w sposób ciągły, przy czym możliwość ich uzyskania jest bardzo ograniczona. Co więcej, istnieje potrzeba neutralizacji powstających w wyniku tego procesu produktów, aby nie zanieczyszczały środowiska.
Drugi proces można realizować jedynie w bardzo ściśle kontrolowanych, centralnie zlokalizowanych zakładach, co powoduje konieczność stworzenia zupełnie nowych kanałów dystrybucji oraz transportu wodoru i tlenu.
Aby urealnić Projekt Genesis, zespół musiał opracować sposób rozkładu wszelkich rodzajów wody do jej podstawowego, molekularnego stanu przy wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni i przy użyciu znacznie mniejszej ilości energii niż ta, którą można uzyskać na końcu tego procesu. Do wykonania takiego zadania konieczne było odkrycie procesów o wręcz przełomowym charakterze.
Ponieważ cele Projektu Genesis były bardzo specyficzne i wyjątkowe, zespół rozpoczął pracę w ten sposób, że od samego początku zdecydowano się na tworzenie zasady nowej technologii od zera. Z tego też względu konwencjonalny sposób myślenia oraz dotychczasowe osiągnięcia techniczne innych naukowców i inżynierów nie ograniczały sposobu myślenia i działania zespołu.

EKSTRAHOWANIE WODORU l TLENU Z WODY
Mówiąc językiem popularnym, istota technologii Genesis polega na pobudzeniu zawartych w wodzie molekuł wodoru i tlenu w taki sposób, aby z pomocą bardzo niewielkich ilości energii elektrycznej rozdzielić je, wywołując efekt podobny do tego, jaki występuje między jednoimiennymi biegunami magnesów. Udało się tego dokonać przy pomocy całej serii reakcji na poziomie molekularnym realizowanych w specjalnym ogniwie – Genesis gCell – które przypomina z wyglądu ogniwo paliwowe1. Wewnątrz tego ogniwa zachodzą jednocześnie trzy procesy.
• W pierwszym procesie powstaje napięcie elektryczne w wyniku przepuszczania wody ponad specjalnymi katalitycznymi substratami reakcji. Napięcie to pomaga w pobudzeniu molekuł wodoru i tlenu w wodzie.
• Drugi proces dotyczy termo-elektro-katalitycznej reakcji, której wynikiem jest pełne oddzielenie molekuł wodoru od molekuł tlenu. W wyniku uzyskuje się maksymalnie wydajny proces otrzymywania superczystego wodoru i tlenu.
• W trakcie trzeciego procesu niewielkie ilości gazowych molekuł wodoru i tlenu wytworzonych w ramach drugiego procesu łączą się dostarczając dodatkową energię elektryczną do wspomagania całego procesu wytwarzania gazów.

W rezultacie ta przełomowa technologia pozwala na wytwarzanie gazowego wodoru i tlenu ze zwykłej wody przy zużyciu jedynie drobnej części ogólnej energii powstającej w tym procesie. Ilość wody zużywanej w tym procesie do generowania gazowego wodoru i tlenu jest wręcz pomijalna – jedynie kilka dekagramów wody dziennie, której większość jest odzyskiwana w czasie procesu i ponownie użytkowana.
Pojedynczy stos ogniwa Genesis gCell (rozmiarów akumulatora samochodowego) złożony z pojedynczych ogniw gCell jest zdolny do wytworzenia setek stóp sześciennych2 gazu dziennie.

WYTWARZANIE ELEKTRYCZNOŚCI Z WODORU l TLENU
Podobnie jak w przypadku opracowania technologii uzyskiwania wodoru i tlenu, zespół Genesis zdecydował się na rozpoczęcie prac nad stworzeniem własnego, zbudowanego od podstaw, ogniwa paliwowego nowego typu. Podczas gdy ogniwa będące dziełem Genesis służące do uzyskiwania prądu elektrycznego (ogniwo eCell) są de facto “ogniwami paliwowymi", to jednak mają bardzo niewiele wspólnego z wszystkimi innymi istniejącymi dotąd ogniwami.
Zastosowanie technologii molekularnej opracowanej dla ogniwa gCell generującego gazy daje temu ogniwu dużą przewagę nad istniejącymi obecnie technologiami ogniw paliwowych. Przewaga ta wynika z bardzo niskiego kosztu wytwarzania, znacznie większej wydajności wytwarzania prądu i tego, że zastosowane katalityczne substraty reakcji nie poddają się procesowi degradacji i umożliwiają znacznie dłuższy okres ich użytkowania.
W oparciu o odwrotny w stosunku do stosowanego w ogniwie gCell proces (podobny, ale znacznie prostszy od generującego gazy) następuje pobudzenie molekuł wodoru i tlenu i ich wzajemne przyciąganie (podobnie jak w przypadku odpowiednio zestawionych magnesów), w rezultacie czego ponownie powstaje woda. Przy okazji jako produkt uboczny powstają znaczne ilości ciepła i elektryczności.
Technologia Genesis jest tak wydajna, że pojedynczy kompaktowy stos ogniwa eCell (rozmiarów mniej więcej tych samych co ogniwa gCell) może wytworzyć 1000 amperów prądu elektrycznego. Elektryczność pochodząca z ogniw eCell zastępuje dostarczaną przez elektrownie. Woda wytwarzana w ogniwach eCell jest odzyskiwana i wprowadzana do systemu wytwarzającego gazy, natomiast ciepło jest zamieniane w użyteczną energię.
Generatory gazu i elektryczności Genesis są tak małych rozmiarów i jednocześnie tak wydajne, że urządzenia zbudowane na ich bazie z łatwością zastąpią tradycyjne formy energii, zajmując bardzo mało miejsca.

POŁĄCZENIE WSZYSTKIEGO RAZEM
Podczas gdy prostota ogniw gCell i eCell zapiera dech w piersiach, należy jeszcze włączyć te urządzenia do sieci w celu zaspokojenia mieszkaniowego i komercyjnego zapotrzebowania na energię. Cel ten osiągnięto przy pomocy Aparatu Edisona – samodzielnego układu generującego prąd elektryczny, który składa się z ogniw gCell i eCell. Aparat Edisona ma wielkość typowego zewnętrznego klimatyzatora (średniego telewizora).Zainstalowanie Aparatu Edisona w domu lub biurze wymaga podłączenia tylko trzech przewodów elektrycznych do istniejącej instalacji elektrycznej, zazwyczaj w pomieszczeniu zawierającym licznik prądu. Zainstalowanie urządzenia generującego gaz wymaga podłączenia gazowego wyjścia Aparatu Edisona do istniejącej sieci gazu ziemnego, za licznikiem gazu. Po wykonaniu powyższych przyłączy indywidualny odbiorca prądu i gazu staje się zupełnie niezależny od energii dostarczanej przez elektrownię i gazownię. Urządzenia użytkujące gaz ziemny lub propan bardzo łatwo przerobić na zasilane wodorem poprzez zainstalowanie ograniczników przepływu gazu, co może wykonać przeciętny majs-terkowicz.
Jeśli w trakcie użytkowania wystąpi przeciek gazu, zastosowane w Aparacie Edisona zabezpieczenia wykryją go i natychmiast wstrzymają dostawę gazu do momentu wykonania naprawy. W rezultacie gaz dostarczany przez Aparat Edisona będzie bardziej bezpieczny od gazu ziemnego lub propanu.

MODELE RYNKOWE
W ramach Projektu Genesis opracowano dwa rynkowe modele Aparatu Edisona – wersję przeznaczoną do domów mieszkalnych oraz wersję komercyjną. Model przeznaczony do domów jest zdolny do wytwarzania łącznie 30 kilowatów energii gazowej i elektrycznej dziennie (typowe zużycie energii w domu mieszkalnym waha się w granicach 5-6 kilowatów), zaś model komercyjny może wytworzyć 100 kilowatów. Przy większym zapotrzebowaniu można połączyć ze sobą kilka Aparatów Edisona.
Konstrukcja Aparatu Edisona dowodzi, że mniej oznacza więcej. Część generująca energię nie ma części ruchomych – jedynymi “mechanicznymi" częściami Aparatu Edisona są małe pompy i zawory kontrolujące przepływ wody i gazów. W rezultacie obsługa jest ograniczona do okresowej wymiany tanich filtrów wody, co z łatwością mogą wykonać sami konsumenci, zaś zużycie wody w okresie eksploatacji trwającym ponad 20 lat jest minimalne!
Przy zużywaniu niewielkich ilości wody na wyprodukowanie energii koniecznej do zaspokojenia energetycznych potrzeb mieszkaniowych i komercyjnych, bez jakiegokolwiek hałasu i emisji jakichkolwiek zanieczyszczeń, poza wytwarzaniem ultraczystej wody oraz wytwarzaniem w układzie samowystarczalnym energii, Aparat Edisona jest rzeczywiście urządzeniem kompletnie “zielonym" (to znaczy przyjaznym dla środowiska).

ZESPÓŁ GENESIS
Genesis World Energy ma formę konsorcjum, którego celem jest opracowywanie technologii, a także produkcja i zaopatrzenie. Jego podstawowi członkowie spędzili część swoich karier zawodowych pracując w ramach programów obronnych i podboju kosmosu. Ich wkład waha się od ochrony świata przed nuklearnym holokaustem, po postawienie nogi przez człowieka na Księżycu i eksplorację kosmosu.
We wrześniu 2000 roku rozpoczęto pracę nad skonstruowaniem praktycznego źródła energii przy wykorzystaniu wodoru i tlenu zawartych w wodzie. Na początku 2001 roku powołano do życia zespół składający się ponad 400 wizjonerów z szerokiej gamy dyscyplin, w tym przedstawicieli nauk matematyczno-przyrodniczych, technologów i inżynierów, w celu opracowania nowatorskich naukowych i technologicznych podstaw umożliwiających wykonanie tego zadania. Tym oddanym idei mężczyznom i kobietom o najróżniejszym pochodzeniu, religijnych i politycznych przekonaniach, udało się dla dobra całej ludzkości odłożyć na bok dzielące ich różnice. Ukierunkowani na jeden cel dokonali czegoś, co nie udało się jeszcze nikomu – opanowali nieograniczone źródło energii drzemiącej w molekularnej strukturze wody. Jest to osiągnięcie, które całkowicie zmieni oblicze energetyki, jaką znamy.
Do podjęcia tego wyzwania członków zespołu Genesis nie motywowały uznanie, sława lub bogactwo. W rzeczywistości ich życzeniem jest pozostawanie w cieniu – opracowana technologia ma być głównym punktem zainteresowania. Tym, co ich pasjonuje, jest chęć dokonania pozytywnej zmiany w świecie, pragnienie udostępnienia światu taniego i zasobnego źródła energii, ochrona naturalnych zasobów Ziemi przed wyczerpaniem i skażeniem oraz inwestowanie w przyszłe pokolenia poprzez popieranie programów edukacyjnych, dobroczynnych i chroniących środowisko naturalne, a także stały rozwój tej technologii.
Można to nazwać przeznaczeniem lub interwencją siły wyższej, ale zespół Genesis wie, że każdy aspekt tej sprawy wyrósł na gruncie wspólnego projektowania. Poczynając od każdego członka zespołu i każdego udanego kroku do przodu, aż do zadziwiająco krótkiego procesu opracowania, ten naukowy przełom jest niemalże cudem.

PYTANIA l ODPOWIEDZI Z 5 grudnia 2002 roku
Pytanie: Jakie byty początki Projektu Genesis?
Odpowiedź: Projekt Genesis powołała do życia licząca sobie prawie 50 lat grupa badawczo-rozwojowa mająca związek z technologiami opracowywanymi w okresie zimnej wojny. Projekt ten został ufundowany ze źródeł prywatnych, aby jego cel – generowanie czystej, odnawialnej energii w dużych ilościach z molekuł wodoru i tlenu znajdujących się w wodzie – pozostał poza kontrolą rządu i wielkich korporacji.

Pytanie: Kto jest związany z Projektem Genesis?
Odpowiedź: Zespół był bardzo duży, składał się z ponad 400 wizjonerów reprezentujących bardzo szeroki wachlarz dyscyplin inżynierskich, technologicznych i naukowych. Pracując w grupach zadaniowych zlokalizowanych w całych Stanach Zjednoczonych, członkowie tych grup nie znali innych uczestników Projektu ani całości jego celów. Mając na względzie chęć zachowania prywatności oraz poufność związaną z ochroną dóbr intelektualnych, osoby zaangażowane w Projekt Genesis pragną zachować anonimowość.
 

Więcej: Nexus nr 4(30) lipiec-sierpień 2003

Dodaj wpis do księgi gości

Pokaż wpisy
Kontakt: ryszard.k@poczta.itl.pl